Mājas lapu izveide
Mūsu darbi Sazinies ar mums


Mūsdienās  terminam  “mājas lapa” ir paplašināta nozīme – tā var būt uzņēmuma vizītkarte, interneta veikals, blogs, produkta reklāmas medijs…  svarīgākais,  lai tā kalpotu izvirzītajam mērķim.

 • Saprotami. Mēs Jums palīdzēsim izveidot loģisku mājaslapas struktūru, lai lietotājs viegli un intuitīvi spētu atrast sev vajadzīgo informāciju.
 • Pievilcīgi. Ņemot vērā zīmolu, produktus vai pakalpojumus, mērķauditoriju un uzdevumus, izveidosim mājaslapas dizainu. Dizains neaprobežojas ar izkārtojumu, krāsām un fontiem – tas ietver sevī pārdomātu lietotāju interakciju ar lapas elementiem un balansētu lapas elementu kompozīciju, pievēršot lietotāja uzmanību svarīgākajām darbībām un informācijai.
 • Pieejami. Gandrīz obligāta mājaslapas tehniskā prasība mūsdienās ir tās apskate un funkcionalitātes nodrošināšana uz jebkāda izmēra ekrāna – sākot ar mobilajiem viedtālruņiem, beidzot ar lieliem stacionāro datoru ekrāniem. Izvērtējot mājaslapas saturu un mērķi, izvēlēsimies vienu no veidiem, kā padarīt to pieejamu visiem:

Responsīva lapa. Ļauj katram mājaslapas elementam mainīt izmēru un novietojumu, lai lapa efektīvi izmantotu pieejamo ekrāna platumu. Šis mājaslapas veids ir populārākais, jo tā darbosies uz jebkura ekrāna un ierīces, nemainot saturu vai lapas saiti. Responsīvs dizains mūsdienās tiek izmantots kā de-facto standarts ļoti daudzās un dažādās lapās, kurām jānodrošina pieejamība no jebkādas ierīces (piemēram, restorāna mājaslapa vai taxi kompānija) klientu steidzības un dinamiskā dzīvesveida dēļ.

Adaptīva lapa. Ja esat izvēlējies konkrētu ierīci, ar kuras palīdzību plānots apmeklēt mājaslapu (piemēram, Jūsu klienti galvenokārt izmanto iPad un iPhone ierīces), ir iespējams izveidot lapas versiju tieši šai ierīcei. Tas dos iespēju lapas dizainu pielāgot attiecīgās ierīces interfeisa raksturīgajām īpašībām, lai lietotājs justos ērtāk jau sev ierastajā vidē.

Mobilā lapas versija. Ja vēlaties mobilo ierīču lietotājiem piedāvāt tikai noteiktu saturu un funkcionalitāti, ir iespējams izveidot atsevišķu lapas versiju, kura piemērota tikai viedtālruņu interneta pārlūkiem. Šādu risinājumu bieži izmanto, piemēram, ziņu portāli, bankas,  lai lietotāju neapgrūtinātu ar pārlieku lielu informācijas daudzumu uz ierīces ekrāna, tā vietā atstājot svarīgāko.

 • Darbības ātrums. Labs dizains un pārdomāta mājaslapas struktūra ne vienmēr ir veiksmes atslēga, nepieciešams nodrošināt pienācīgu lapas ielādes ātrumu. To var nodrošināt ar lapas satura optimizāciju un piemērota hostinga pakalpojuma sniedzēja izvēli.
 • Atrodami. Liela nozīme ir SEO (Search Engine Optimization), kas nozīmē lapas satura, struktūras un lietojamības optimizāciju meklēšanas servisu (piem. Google, Yandex, Bing utt.) sniegtajam lapas novērtējumam. No lapas novērtējuma ir atkarīgs tas, cik augstu meklēšanas rezultātos būs atrodama Jūsu lapa starp citām līdzīgām. Svarīgākais no šiem faktoriem ir saturs, kuram jābūt atbilstošam lapas pamatmērķim. Nodrošinām SEO pamatfunkcijas – korektu lapas struktūru un ērtu interfeisu mobilajās ierīcēs, kā arī izvēlēsimies piemērotu CMS (satura vadības sistēmu), lai Jums būtu iespēja pievienot atbilstoši strukturētu saturu.
 • Vienkārši.“Mājaslapas savos pamatos ir funkcionālas, jaudīgas un pieejamas. Tie esam mēs, kas tās salauž.” / Barry T. Smith / Reizēm ir grūti atteikties no visām iespējām, ko sniedz mūsdienu tehnoloģijas, bet ir vērtīgi apsvērt, vai tiešām lapā ir nepieciešams viss, ko esam iztēlojušies. Bieži vien vienkāršība un askētisms, kā arī lietotājiem labi zināmu principu izmantošana ved pie daudz labākiem rezultātiem, kā pārblīvējums vai nevajadzīga jaunrade, kas samulsina lietotāju. Mēs palīdzēsim apzināties dizaina un funkcionalitātes principus, kuri ir izdzīvojuši un kristalizējušies mūžam mainīgajā web dizainā.

 

Mājaslapas izstrāde notiek šādos soļos:

 1. Satiekoties ar Jums, vienosimies par mājaslapas pamatmērķi, mērķauditoriju, vēlamo vizuālo izskatu, nepieciešamajiem tehniskiem risinājumiem.
 2. Pēc sīkākas analīzes piedāvājam Jums mājaslapas izstrādes risinājumu.
 3. Izveidojam “lapas koku”, kurā redzama lapas struktūra.
 4. Zīmējam aptuvenu lapas izkārtojumu, lai apzinātos labākos UX (User Experience) risinājumus un līdz ar to – detaļas dizainā.
 5. Veidojam mājaslapas dizaina skices, kuras uzlabojam pēc Jūsu komentāriem vai labāku risinājumu atrašanas.
 6. Pēc dizaina skiču apstiprinājuma izstrādājam HTML / CSS / JS lapas versiju, kas nozīmē, ka lapas vizuālais izskats būs apskatāms interneta pārlūkā. Šajā fāzē iespējams redzēt lapas interaktivitāti – dažādus animācijas efektus, menu darbību, kā tieši lapa attēlojas uz dažādu ierīču ekrāniem.
 7. Kad esam nonākuši pie Jūs apmierinoša rezultāta, sagatavotie faili tiek nodoti programmētajam. Piedāvājam vienkāršāku un sarežģītāku projektu programmēšanu, balstītu uz WordPress platformas, kā arī interneta veikalus un specifiskas satura vadības sistēmas izveidi.
 8. Pēc lapas testēšanas un uzstādīšanas uz hostinga pakalpojumu sniedzēja servera, apmācam Jūs darbā ar lapas satura vadību un piedāvājam lapas uzturēšanas pakalpojumus.